آموزش آهنگ سازی

فهرست مطالب

اف ال استودیو FL Studio (که سابق با نام Fruity Loops شناخته می شد) یک نرم افزار دیجیتال DAW ، توسط کمپانی بلژیکی Image Line تولید شده است . ساختار چیدمان نت ها دراف ال استودیو FL Studio ، به صورت پَتِرن Pattern بوده و این نرم افزار همیشه جزء یکی از پر کاربر ترین نرم افزار های آهنگسازی دیجیتال در سطح جهانی می باشد.

معرفی اف ال استودیو FL Studio

اولین نسخه ی این نرم افزار میزبان ، FL Studio 1.0.0 ، توسط شخصی به نام  Didien Dambrin بلژیکی در دسامبر  سال ۱۹۹۷ منتشر شد. اما آغاز رسمی آن ، در سال ۱۹۹۸ بود در حالی که اف ال استودیو FL Studio ، تنها نرم افزاری با چهار کانال channel و به همراه  MIDI Drum بود.

اف ال استودیو FL Studio به سرعت تحت ارتقا و توسعه ی فراوان قرار گرفت . طوری که تبدیل به نرم افزاری محبوب و کامل شد . اف ال استودیو FL Studio ، از ابتدا تا کنون ، تحت ۱۰ ارتقا  Update عظیم قرار گرفته و در آپریل سال ۲۰۱۳ نسخه ی شماره ی ۱۱ را منتشر شد . اف ال استودیو FL Studio توسط آهنگ سازان الکترونیک و DJ هایی مطرح چون Afro Jack , Avici ، و 9th wonder  مورد استفاده قرار می گیرد. FL Studio در چهار ویرایش مختلف برای ویندوز شامل : FL Studio Express, Fruity Edition, Producer Edition, Signature Bundle تولید شده است .

همچنین نسخه ی اف ال استودیو موبایل FL Studio Mobile  را برای موبایل ها و دستگاه های اندروید به تولید رسیده است .

ویژگی های نرم افزار FL STUDIO

به عنوان یک نرم افزار میزبان DAW ، اف ال استودیو خدماتی مانند : کشش زمانی – کنترل زیر و بمی اصوات – برش بیت و ویرایش فایل های صوتی را به خوبی ارائه می کند . نسخه ی ۱۱  که جدید ترین نسخه ی اف ال استودیو FL Studio است در سال ۲۰۱۳ منتشر شد ؛ و شامل امکاناتی چون : multi-touch support ، ارتقا automotion روی tempo ، پلاگین های جدیدی چون Bass Drum ، GSM ، Effector , Patcher ، و قسمت های جدیدی در پبانو رول VFX Key Mapper, VFX Color Mapper می باشد . و حتی در  نسخه ی ۸ ، می تواند تا ۶۴ ترک را به طور همزمان ضبط کند . خروجی صداها با فرمت های Zip ، Mp3 ، Midi ، Ogg ، WAV و یا فرمت اختصاصی نرم افزار ، .Flp امکان پذیر است .

این ویدئوها بصورت گلچین شده آموزش آهنگسازی و تنظیم آهنگ را بصورت علمی آموزش می دهند. آموزش آهنگسازی و تنظیم به طور خلاصه تمام موارد لازم جهت تولید یک اثر موسیقایی گنجانده شده و گذراندن همه و یا بخشی از آن به هنرجویانی که تمایل به ساخت و تولید موسیقی باکلام و یا بی کلام دارند شدیداً توصیه می شود. علاوه بر افراد مبتدی، این دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، برای افرادی که تا حدی با موسیقی آشنایی دارند نیز مفید خواهد بود و سبب بالا رفتن درک موسیقی این دوستان می گردد.

قسمتی از آموزش :


جهت دانلود 12 قسمت آموزش کلیک کنید.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سیزده =

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس