فهرست

1-2-278x300_1f623340bbf467ae6b55ce900435d3e4

حذف صدای خواننده از آهنگ با کامپیوتر

حذف صدای خواننده از آهنگ با Audacity

آیا تا به حال شده است بخواهید صدای خواننده را از روی موزیک بردارید و روی آن بخوانید یا به عنوان Karaoke یا بیت خالی استفاده کنید ، مطمعنا چندین بار فکر کرده اید که چجوری صدای خواننده را از روی بیت جدا کنیم ؟ در ادامه نحوه حذف صدای خواننده را آموزش میدهیم …

حذف صدای خواننده

فایل صوتی که میخواهید ویرایش کنید را از File> Open باز کنید. بعد از بارگذاری، آهنگ را اجرا کنید، اطمینان حاصل کنید که جاهایی که آواز خوانده می‌شود را می‌توانید تشخیص دهید. آشنایی با موسیقی قبل از شروع به ویرایش می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

بخوانید : کنفرانس آنلاین با Google Meetپایتون چیست ؟

حذف صدای خواننده

آهنگ را با کلیک روی بالا سمت چپ یا گرفتن Ctrl + A انتخاب کنید. سپس از منو به Effects > Vocal Remover بروید. شما در اینجا سه گزینه حذف ساده، حذف باند فرکانس و نگه داشتن باند فرکانس را دارید. با حذف ساده شروع کنید و برای بررسی روند روی گزینه Preview کلیک کنید.

حذف صدای خواننده

اگر از نتیجه راضی بوید، برای اقدام روی OK کلیک کنید در غیر اینصورت، گزینه‌های دیگر را امتحان کنید و آنقدر پیش‌نمایش‌ها را بررسی کنید تا به نتیجه دلخواه‌تان برسید. توجه داشته باشید که اگر حذف صدا با تنظیمات اشتباه در حال انجام بود می‌توانید با Ctrl + Z و یا Edit > Undo آن را متوقف کنید. بعد از این که کارتان تمام شد برای ذخیره تغییرات از File > Save Project استفاده کنید. برای ایجاد فایل MP3 جدید از File > Save other > Export as MP3 بروید. به هر حال شما به یک موسیقی بی‌کلام عالی دست پیدا نخواهید کرد و مجبورید به یک موزیک کم کیفیت‌تر قانع شوید.

حذف آواز از آهنگ‌های استریویی بر یک کانال

اگر صداها از یک کانال بر روی آهنگ الحاق شده باشند حذف آن‌ها ساده‌تر است. از منوی کشویی در بالا ، گزینه Split stereo track را انتخاب کنید. به این ترتیب یک کپی از آهنگ برای شما ایجاد می‌شود. فایل را اجرا کنید و با استفاده از دکمه Mute هر صدایی که بر روی آهنگ وجود دارد را ببندید.

بخوانید : خروجی گرفتن در پریمیر به صورت کامل و جامع (Adobe Premiere)بررسی روش‌های صفر تا صد طراحی سایت

حذف صدای خواننده

بعد از انجام دادن این کار، تنها کاری که باید انجام دهید حذف کانالی است که صدا بر روی آن قرار گرفته بود. برای این هم کافیست روی X بالای آهنگ کلیک کنید. حالا آهنگ را برای بررسی نتیجه مجددا گوش کنید.

در حالی که گزینه ساده‌تر و موثرتری از ابزار حذف صدا وجود دارد، این روش می‌تواند برای تعدادی از آهنگ‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین میتوانید وارد شوید : تلگرام اینستاگرام

همچنین میتوانید با کلیک ، از مطالب رایگان و آموزش های رایگان بهره مند شوید !

One thought on “حذف صدای خواننده از آهنگ با کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.