فهرست

what-is-python

پایتون چیست ؟

پایتون چیست ؟

پایتون
پایتون

در حال حاضر تعداد زبان های برنامه نویسی، خیلی متعدد میباشد و هر یک ویژگی های متفاوتی دارا‌هستند. هریک از این زبان ‌ها معایب و مزایای خودشان را دارا هستند.
یکی‌از زبان‌ های اپ نویسی مطرح میان برنامه نویس ها، پایتون میباشد که هر روز به مقدار محبوبیت آن اضافه می گردد.
کاربرد های زبان برنامه نویسی پایتون برای انجام کارهای متعددی به عنوان مثال: اپ نویسی هوش مصنوعی، استفاده از پایتون در امنیت ، توسعه و گسترش وبسایت، ایجاد اپ های تلفن همراه و دسکتاپ به کارگیری می گردد. چنانچه برای استارت یادگرفتن و گزینش آن با تردید، شک و سوال های متعددی روبرو می‌باشید، در ادامه خواهیم گفت که پایتون چه می باشد و چه کارهایی را قادر است انجام دهد.

کاربرد های زبان برنامه نویسی پایتون

 • توسعه و گسترش برنامه ها با زبان برنامه نویسی پایتون
  این زبان برای توسعه و گسترش  اشکال برنامه ها کاربرد دارا است مثلا اپ های تحت وبسایت، اپ های دارنده رابط کاربری گرافیکی، اپ های گسترش نرم افزار، اپ های تحت شبکه و محاسباتی، اپ های کاربردی علم های گوناگون ، بازی ها و اپ های سه بعدی و اپ های مربوط به تجارت در ادامه کاربرد های زبان برنامه نویسی پایتون را توضیح می دهیم .

پایتون یک وضعیت تعاملی و خیلی ساده را برای گسترش  کل این اپ ها آماده میکند .

بخوانید : آموزش دانلود رایگان از envatoکنفرانس آنلاین با Google Meet

کاربرد های زبان برنامه نویسی پایتون
پایتون
 • پشتیبانی از اشکال  پارادایم های اپ‌نویسی

زبان پایتون به طور وسیع کاربرد داراست زیرا از پارادایم های گوناگون اپ نویسی پشتیبانی میکند. به عنوان مثال: همانگونه که به خوبی از اپ نویسی شی گرایی پشتیبانی می گردد، از پارادایم اپ نویسی ایجاد یافته نیز پشتیبانی می گردد.
این برنامه دارنده خصوصیت هایی میباشد که از مفاهیم گوناگون زبان اپ نویسی، کاربردی دیگر نیز پشتیبانی می نماید .
زبان این برنامه روی سیستم های نوع داینامیک و مدیریت اتومات حافظه مورد به کارگیری قرار می گیرد. خصوصیت های زبان برنامه نویسی و پشتیبانی آن از پارادایم های گوناگون، این قابلیت و امکان را به برنامه نویس ها می دهد که از کوچک ترین اپ ها گرفته تا وسیع ترین، آن ها را با زبان اپ نویسی پیاده سازی نمایند. این زبان برای گسترش  نرم افزار های پیچیده مطلوب میباشد .

 • این زبان حاوی  کتابخانه های قدرتمند می باشد
  این زبان حاوی کتابخانه ی وسیع و قدرتمند به شکل استاندارد میباشد که برای توسعه و گسترش  اشکال اپ ها گزینه به کارگیری قرار می گیرد.
  این کتابخانه، برنامه نویس ها را توانمند می سازد تا این برنامه را در کنار دیگر زبان های اپ نویسی مورد به کارگیری قرار دهند. کتابخانه استاندارد با بکارگیری از طیف های گوناگون ماژول های موجود برای پایتون یاری می نماید.
  این ماژول به شما یاری می نماید تا تجهیزات اپ خویش را بدون تایپ کردن کد مازاد انجام دهید. برای تهیه کردن داده های بیشتری در خصوص ماژول های گوناگون، میتوان سند های مرتبط با کتابخانه استاندارد این برنامه مراجعه کرد.
  زمان تهیه و تنظیم هر اپ وبسایت، اجرای خدمات وبسایت، انجام عملیات رشته ای و مورد های دیگر مثل: پروتکل رابط، سند های استاندارد کتابخانه یاری می نماید.

use python security
پایتون
 • سازش با پلتفرم ها و سیستم های متعددی
  زبان اپ نویسی با سیستم ها و پلتفرم های خیلی متعددی سازگار میباشد و به همین علت، برای توسعه و گسترش اپ های متعددی به کارگیری می گردد. با یاری مترجمان این برنامه، کد پایتون قادر است بر روی سیستم عامل ها و پلتفرم های خاص انجام گردد، زیرا این برنامه از اکثری سیستم عامل ها پشتیبانی می نماید.
  همانگونه که این برنامه یک زبان اپ نویسی سطح بالاست، به شما اجازه می دهد که کد های خویش را روی دستگاه های گوناگون اجرا نمایید. کد تازه و تصحیح گردیده بدون کامپایل، دوباره قابل انجام میباشد و میتوان اثر  آن را آنالیز و کنترل  کرد،
  بله به این مفهوم میباشد که پس از هر تغییر و تحول، دیگر نیازی به کامپایل دوباره وجود ندارد، این قابلیت سبب صرفه جویی در حین برنامه نویس ها گردد.

دسترسی به خزانه اطلاعاتی
به کار گیری از زبان اپ نویسی این برنامه، سبب تسهیل دسترسی به پایگاه داده می‌گردد. زبان پایتون به شما یاری میکند تا بتوانید interface دیتابیس های گوناگون مانندMySQl , Oracle, Microsoft SQL Server, PostgreSQL و دیگر دیتابیس ها را شخصی سازی نمایید.
این برنامه یکسری نوع پایگاه داده آبجکت دارا است مانند: Durus و Durus. این برای API خزانه اطلاعاتی استاندارد به کارگیری می گردد و برای دانلود بطور  مجانی در دسترس است.

بخوانید : ساخت سایه با فتوشاپبررسی روش‌های صفر تا صد طراحی سایت

پایتون در امنیت
پایتون
 • خوانایی کدهای زبان اپ نویسی
  کدهای زبان اپ نویسی این برنامه از لحاظ خوانایی و مراقبت خیلی معمولی میباشد. کد های پایتون به سادگی و هر جا که لازم باشد قابل به کارگیری دوباره میباشد .
  سینتکس زبان اپ نویسی پایتون بسیار راحت است و به همین دلیل منجر شده‌است که مفاهیم زیاد و گوناگونی بدون تایپ کردن کد مازاد گسترش یابند.
  در شرایط کلی برای تهیه و تنظیم برنامه ها و گسترش آن ها کد اپ نویسی گردیده، بایستی از کیفیت عالی برخوردار باشد و محافظت کد منبع، راحت باشد. همینطور زبان اپ نویسی پایتون تاکید زیادی  روی خوانایی بالایی کد داراست که در دیگر زبان های اپ نویسی این خصوصیت نیست.
  زبان اپ نویسی این برنامه برای ساختن اپ های مخصوص به شما یاری می کند و خوانایی بالای کد هم در آپدیت و مراقبت کدهای درج شده بسیار مهم می باشد که منجر می گردد، بدون نیاز به کوشش های اضافی، اپ نویس بتواند اپ خویش را به روز نماید.
 • کاربرد پایتون در امنیت
  اکسپلویت نویسی یکی دیگر از پروسه بسیار ماهرانه  و تخصصی در پایتون در امنیت میباشد که اکثری با یافتن آسیب پذیری اکسپلویت، آن را به طور یک اپ با زبان پایتون میسازند، تا کارایی اکسپلویت به طور ظریف و درست صورت پذیرد.
  بعضی از سایر اکسپلویت ها تنها در قالب یک نرم افزار درج شده، قابل به کارگیری می‌باشند. پس با فهمیدن این قضیه به یک زبان اپ نویسی لازم میباشد که هم تجهیزات جامعی داشته باشد و هم در سریع ترین مدت ممکن  خیلی راحت قابل بکارگیری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.