تصویرسازی

در تعریف تصویرسازی بسیار ساده و روان می توانیم اینگونه بیان کنیم که در این حرفه کاراکترهایی جدید بصورت واقع گرایانه و پیچیده یا تخیلی و یا خیلی ساده و کودکانه طراحی می گردند که موجودیتشان بیان گر یک مفهوم خاص می باشد.

در بیانی دیگر هنر تصویرسازی یکی از زیر شاخه های رشته گرافیک می باشد که تصویرگر با استفاده از تصاویر خلق شده اقدام به روایت یک داستان می کند.

از این هنر عموما برای حوزه های متنوعی مانند: جلد کتاب، نشریات، تبلیغات، انیمیشن و همچنین برندینگ (برندسازی) و موارد بسیار دیگری استفاده می شود.

انواع تصویر سازی

تصویرسازی با مداد

این سبک بسیار کلاسیک می باشد و بدلیل قابل ادیت بودن اکثر هنرجویان با استفاده از این ابزار اقدام به یادگیری این هنر می کنند.

تصویرسازی با خودکار

در این سبک از خودکار به جای مداد برای طراحی استفاده می شود و بدلیل اینکه نمی توان خطاهای احتمالی و سهوی را به راحتی اصلاح کرد به مهارت بیشتری نیاز دارد.

تصویرگری با آبرنگ

حتما بر روی کتاب های بسیاری این سبک تصویرگری را دیده اید، استفاده از آبرنگ به طراح این امکان را می دهد تا تصاویری جذاب تر با عمق بالا و لطافتی خاص طراحی نماید.

لیتوگرافی

این نام از دو واژه یونانی لیتو ( به معنی سنگ ) و گرافی (به معنی نوشتن یا کشیدن ) بوجود آمده است و به معنی چاپ بر روی سنگ می باشد.

امروزه در صنعت چاپ این تکنیک بسیار مورداستفاده می باشد به صورتی که طرح های چاپی ابتدا در لیتوگرافی تبدیل به صفحات فلزی شده و بعد از انتقال به چاپخانه با استفاده از رنگ و این صفحات عملیات چاپ را بروی کاغذ انجام می دهند.

حکاکی روی فلز

در این روش تصویرگر صفحه ای از جنس مس یا روی را با یک موم مخصوص که در برابر اسید مقاوم می باشد می پوشاند و سپس با استفاده از سوزن های مخصوص اقدام به حکاکی می کند.

در انتها صفحه فلزی را درون یک ظرف پر از اسید قرار می دهدT که این کار باعث می شود اسید مناطقی که به وسیله سوزن حکاکی شده است را حل کند.

عمل فوق در نهایت باعث تثبیت خطوط حکاکی شده بر روی صفحه می شود.

تصویرسازی با زغال

این سبک بسیار مورد علاقه تصویرگران می باشد زیرا زغال نرمی و لطافت خاصی را به تصاویر خلق شده می دهد، مهمترین تفاوت مداد با زغال در خطوط کشیده شده می باشد خطوط کشیده شده با زغال پهن تر و نرم تر می باشد که همین امر باعث گردیده تصاویری جذاب و لطیف خلق شود.

تصویرسازی کلاژ

گلاژ به معنی چسباندن می باشد و این سبک بسیارخاص و پر طرفدار است که اگر به زبان ساده بخواهیم توضیح دهیم همان چسباندن قطعات روزنامه و مجلات به یکدیگر می باشد که در کودکی انجام میدادیم.

این سبک تلفیقی از سبک های مختلف تصویرسازی می باشد و در یک تصویرسازی قسمتی با مداد، قسمتی با آبرنگ و حتی بریده هایی از یک مجله در کنار یکدیگر می توانند قرار بگیرند.

تصویرسازی دیجیتال

خلق یک تصویر توسط تجهیزات دیجیتال را تصویرسازی دیجیتال می گویند و بدلیل فراگیر شدن تجهیزات دیجیتالی و راحتی کاربا این ابزارها بصورت روزافزون در حال گسترش می باشد.

تصویرسازی برداری (Vector Illustration)

این سبک در بستر رایانه و در قالب مجموعه هایی از اشکال هندسی بصورت برداری می باشد که قابلیت مقیاس پذیری بسیار زیادی دارند به این صورت که شما می توانید هم داخل  وب سایت در ابعاد کوچک و هم در طراحی یک بیلبورد بسیار بزرگ استفاده کنید بدون کوچک ترین کاهش کیفیت.

 

جستجو

جدیدترین مطالب

استودیو کروماکی چیست؟

واژه استودیو و تصور دکورهای مختلف برای اکثر ما […]

استودیو کروماکی چیست؟

تجهیزات لازم برای استودیو فیلمبرداری

 یک استودیو فیلمبردای متشکل از تجهیزات مختلفی است که […]

تجهیزات لازم برای استودیو فیلمبرداری

استودیو صدا برداری

پیش از هر اقدامی لازم است به اطلاعات و […]

مشاوره تبلیغات و برندینگ

مشاوره تبلیغات و برندینگ در دنیای امروزی برندینگ چرخ […]

مشاوره تبلیغات و برندینگ

قیمت طراحی گرافیک سایت

قیمت طراحی گرافیک سایت گرافیک به عنوان یکی از […]

قیمت طراحی گرافیک سایت
ابراهیم صبوحی - مدیر برند ESpro
تولید محتوا خلاقانه شمیم مدیا در بازاریابی محتوایی اینستاگرام، ارزش افزوده زیادی برای برند ما خلق کرد.
حامد شاهمیری -استودیو سلامت/دانشگاه علوم پزشکی
بدون اغراق شمیم مدیا یک تیم حرفه ای برای ارائه خدمات با مبالغ مناسب و معقول می باشد
سپهر سخنور - مدیر تبلیغات شرکت ابراهیم
از تجربه موفقی که با تیم شمیم مدیا داشتم بسیار خوشحال و خرسندم، به امید موفقیت و رشد روزافزون

تهران - میدان شهر ری- خیایان رازی (24 متری)- پلاک 391 - ساختمان بانک اقتصاد نوین طبقه 2

021-55977001-3 info[at]shamimmedia.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آژانس تبلیغاتی شمیم مدیا می باشد.