فهرست

آموزش عکاسی

عکاسی چیست ؟

پاسخ دادن به سوال “عکاسی چیست؟”  به نوعی شبیه به پاسخ دادن به سوال “معنای زندگی چیست؟” می باشد.

این شباهت به این دلیل است که عکاسی فوق العاده پیچیده می باشد.  جنبه ها و انواع مختلفی دارد. عکاسی دارای جنبه های فنی و همچنین جنبه های خلاقانه است.  شیوه استفاده از عکاسی در افراد مختلف متفاوت است ، به نحوه ی که روش عکاسی مورد استفاده یک فرد با فرد دیگری فرق دارد.

علاوه بر این ، تنوع نامحدودی در کیفیت عکس‌ها وجود دارد . در این رابطه ، توضیح تفاوت کیفیت بین یک عکس فوری عادی و یک عکس هنری، کار بسیار دشواری است. ولی شما با دیدن هر عکسی به راحتی می توانید تشخیص بدهید که کیفیت آن عادی است یا هنری. اینکه از یک عکاس آماتور به عکاس حرفه ای تبدیل شوید، کار آسانی نیست.

اما ، شما باید از یک جایی شروع کنید ، بنابراین در این مطلب ، من چند ایده اساسی ارائه می دهم که به شما کمک می کند به سوال  ، “عکاسی چیست؟” پاسخ دهید.  هنگام تلاش برای فهمیدن مفهوم عکاسی، مهم است که ابتدا با یک تعریف از عکاسی کار خود را شروع کنید.

به زبان ساده ، به فرآیند ثبت نور با دوربین برای ایجاد یک تصویر، عکاسی گفته می شود.

 

فرایند عکاسی برای اولین بار

این فرایند برای اولین بار در سال 1826 انجام شد ، زمانی که جوزف نیسفور نایپس از پنجره خود عکس گرفت.  تصویری که در بالا نشان داده شد ، تحت عنوان نمای از پنجره لو گراس بود.

این عکس با توجه به موضوع سوژه عکس قابل توجهی نیست‌. اما قدیمی ترین عکس موجود است. با این حال (با توجه به این موضوع) بخش مهمی از عکاسی می باشد.

این تصویر ساده , روند تکنیکی عکاسی را کاملا ً نشان می‌دهد .

نایپس برای پردازش تصویر ثبت شده توسط دوربینش، از فرآیندی به نام هلیوگرافی که خودش اختراع کرده بود، استفاده کرد.

برای این فرایند لازم بود که قیر در روغن اسطوخودوس حل شود . ماده حاصل بر روی یک لیتوگراف پخش شود. به محض اینکه خشک شد , یک گراور بر روی لیتوگراف قرار داده می شود و سپس در معرض نور خورشید قرار میگیرد .

بعد از آن روغن اسطخودوس و قیر باقی مانده روی سطح لیتوگراف با اسید شسته می شود تا تصویر نهایی ایجاد شود.

جوزف نیسفور نایپس تنها یکی از افراد موثر در تاریخ عکاسی بوده. علاوه بر این دستاوردهای عکاسی زیادی در این زمینه وجود دارد.