بررسی روش‌های صفر تا صد طراحی سایت

 امروزه روش‌های زیادی برای طراحی سایت‌ها وجود دارد. برخی از افراد اقدام به کد نویسی می‌کنند و برخی از افراد هم از ماژول‌ها و سایت ساز های آماده استفاده می‌کنند. در این نوشته ما به شما آموزش صفر تا صد طراحی سایت را ارائه می‌دهیم شما می‌توانید بامطالعه این نوشته تصمیم بگیرید که از کدام روش برای طراحی سایت خود استفاده کنید.

 وب‌سایت‌ها درواقع مجموعه‌ای از ماژول‌ها و کدهای تحت وب هستند. بخش زیادی از وب‌سایت‌ها را متن‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها و کدها تشکیل می‌دهند. دراین‌بین کدها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. درواقع هر چه فرآیند کد نویسی سایت‌ها بهتر و بهینه‌تر باشد، سایت شما کیفیت و کارایی بالاتری خواهد داشت. در این مقاله ضمن آموزش صفر تا صد طراحی سایت، تمام روش‌های تولید سایت را به شما معرفی خواهیم کرد.

بخوانید : آموزش دانلود رایگان از Envato

صفر تا صد طراحی سایت

این‌که در طراحی وب‌سایت از چه روش و زبان برنامه‌نویسی استفاده شود از اهمیت بالایی برخوردار است. درواقع شما نمی‌توانید در میانه راه روش و زبان برنامه‌نویسی خود را تغییر دهید. به همین دلیل با هر روشی که شروع کنید باید تا پایان طراحی سایت با همان روش پیش بروید. البته می‌توانید از زبان‌های دیگر کمک بگیرید اما هسته اصلی سایت شما به نوع زبان و تکنولوژی که در ابتدا برای طراحی سایت انتخاب می‌کنید وابسته است.

صفر تا صد طراحی سایت با روش‌های مختلف

طراحی سایت با استفاده از کنترل پنل مدیریتی مجزا و رابط گرافیکی

در این روش شرکت یا شخص برنامه‌نویس به‌صورت دستی اقدام به کد نویسی بخش‌های مختلف سایت می‌کند. بر اساس این روش صفر تا صد طراحی سایت به‌صورت سفارشی توسط شرکت یا برنامه‌نویس خبره انجام می‌شود. برنامه‌نویس باید ماژول‌های مربوطه را به‌صورت دستی نوشته و آن‌ها را برای سایت شما بهینه‌سازی می‌کند.

 در این روش از زبان‌های برنامه‌نویسی گوناگونی استفاده می‌شود. این زبان‌ها شامل PHP، پایتون، Ruby، جاوا، C#، ASP.Net و غیره است. شما بر اساس نوع سایتی که طراحی می‌کنید می‌توانید با یکی از این زبان‌ها شروع کرده و از زبان‌های دیگر برای تکمیل بخش‌های جانبی سایت خود استفاده کنید.

حذف صدای Audiojungle

صفر تا صد طراحی سایت
مزایای استفاده از روش برنامه‌نویسی کامل
 • در این روش صفر تا صد طراحی سایت با حداقل کد نویسی انجام می‌شود. درنتیجه سرعت سایت شما بسیار بالا بوده و برای موتورهای جست‌وجو بسیار بهینه خواهند بود.
 • در این روش صفر تا صد طراحی سایت به‌صورت ماژولار طراحی می‌شود؛ یعنی برای هر بخش به‌صورت جداگانه کد نویسی شده و به بدنه اصلی سایت متصل می‌شود. درنتیجه محدودیتی برای امکانات جدید و اضافه کردن آن‌ها وجود ندارد.
معایب استفاده از کد نویسی برای طراحی سایت
 • در این روش شما باید کنترل پنل مدیریتی سایت را برای هر سفارش از اول طراحی کنید. درنتیجه بسیار زمان‌بر است.
 • در این روش صفر تا صد طراحی سایت با زبان‌های برنامه‌نویسی انجام می‌شود. به همین دلیل شما باید از برنامه‌نویسان حرفه‌ای برای انجام این کار استفاده کنید. هزینه این روش در سایت‌های بزرگ و فروشگاهی بسیار گران است.
 • در این روش صفر تا صد طراحی سایت ممکن است توسط چند نفر انجام شود. اگر این کار توسط یک نفر انجام شود ممکن است نتیجه کار خیلی مطلوب نباشد و مشکلات زیادی در هنگام راه‌اندازی سایت مشاهده خواهد شد. درنتیجه رفع عیب این‌گونه سایت‌ها بسیار زمان‌بر خواهد بود.

ساخت سایه با فتوشاپ

صفر تا صد طراحی سایت

استفاده از سایت سازها (CMS ها)

در این روش شما باید از قالب‌های آماده و برنامه‌های سایت ساز استفاده کنید. امروزه سایت‌های شرکتی و فروشگاهی زیادی با کمک سایت‌ سازها ساخته می‌شوند. محبوب‌ترین سایت ساز‌ها در بین کاربران عبارت‌اند از جوملا، وردپرس و دروپال، دراین‌بین وردپرس یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین سایت سازها در دنیا است.

مزایا استفاده از سایت سازها
 • با این رویه، شما با استفاده از قالب‌های آماده انجام می‌شود. درنتیجه وب‌سایت شما به‌سرعت و با چندین کلیک نصب و آماده می‌شود.
 • در این روش طراحی سایت به‌صورت گرافیکی انجام می‌شود. به همین دلیل نیازی به کد نویسی پیشرفته نیست. حتی برخی از سایت سازها مانند وردپرس با چند کلیک نصب و آماده استفاده می‌شوند.
 • با این شیوه با کمترین هزینه انجام می‌شود. درواقع شما تنها هزینه خرید یک قالب را می‌دهید و سپس این قالب را روی هاست خود نصب می‌کنید. هزینه خرید قالب بسیار ناچیز بوده و شما با چند ده هزار تومان می‌توانید یک قالب را خریداری کنید.
معایب استفاده از سایت سازها
 • سایت سازها برای اینکه روی تمامی هاست ها و پلتفرم‌ها به‌راحتی نصب شوند کدهای زیادی را در دل خود قرار می‌دهند درنتیجه تعداد زیادی از این‌کدها بلااستفاده مانده و باعث سنگین شدن سایت شما می‌شوند. این سنگینی باعث دریافت امتیازها و بازخوردهای منفی از سمت موتورهای جست‌وجو می‌شود.
 • محدودیت استفاده از امکانات مدنظر مشتری یکی دیگر از معایب سایت سازها هستند. درواقع سایت سازها از یک قاعده و چهارچوب کلی استفاده می‌کنند و درنتیجه همواره محدودیت‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.
 • عدم پایداری یکی دیگر از معایب سایت سازها است. درواقع در این روش صفر تا صد طراحی سایت توسط یک فرد غریبه انجام‌شده و اگر این فرد برای قالب آماده‌شده بسته‌های به‌روزرسانی منتشر نکند دیگر سایت شما بروز نشده و تکنولوژی و کدهای آن قدیمی خواهند ماند. تغییر کدهای یک قالب نیاز به برنامه‌نویسان حرفه‌ای داشته که این کار بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است.
 • عدم اطمینان نیز یکی دیگر از معایب سایت سازها مانند وردپرس و جوملا است. در این سایت سازها قالب توسط یک فرد دیگر نوشته‌شده و در اختیار تمامی کاربران قرار می‌گیرد. درنتیجه شرکت‌ها و موسسه‌های دولتی نمی‌توانند از این قالب‌های آماده برای فعالیت‌های خود استفاده کنند. دلیل این امر این است که شرکت و موسسه دولتی دسترسی مستقیم به این فرد نداشته و مشخص نیست که این فرد بخش‌های امنیتی سایت را به‌درستی طراحی و برنامه‌نویسی کرده باشد. درنتیجه نمی‌توان با اطمینان خاطر اطلاعات حیاتی مانند مشخصات فردی و اطلاعات بانکی را در این سایت‌ها وارد کرده و در بانک‌های اطلاعاتی آن‌ ذخیره‌سازی کرد.

کنفرانس آنلاین با Google Meet

بررسی روش‌های صفر تا صد طراحی سایت

طراحی سایت با استفاده از یک کنترل پنل مدیریتی جامع و ساخت انواع سایت‌های گوناگون

در این روش یک شرکت اقدام به طراحی یک کنترل پنل مدیریت واحد برای تمامی وب‌سایت‌های خود می‌کند. در این روش شما از یک سایت ساز اختصاصی و سفارشی ساخته‌شده استفاده می‌کنید. نمونه ساده این روش قبلاً در وبلاگ‌ها ایجادشده است.

 مزایای استفاده از این روش
 • استفاده از کنترل پنل مدیریت کاملاً بروز
 • استفاده بهینه از زمان بابت طراحی کنترل پنل واحد و امکان بروز رسانی و پشتیبانی آسان‌تر
 • وجود ارتباط مستمر بین مشتری و تیم طراحی سایت
 • رفع باگ‌ها و ایرادات احتمالی در پنل مدیریتی سایت در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • دریافت خدمات پشتیبانی برای صفر تا صد طراحی سایت در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • عدم محدودیت در اضافه کردن امکانات جدید در این روش
معایب این کار
 • نیاز به دانش بالا برای طراحی این کنترل پنل
 • نیاز به‌صرف هزینه و زمان زیاد برای طراحی و ساخت این کنترل پنل (این هزینه توسط شرکت‌های برنامه‌نویسی و سایت سازها پرداخت می‌شود با فروش این پنل به مشتریان خود این هزینه‌ها جبران می‌کنند.)

اینستاگرام شمیمتلگرام شمیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 19 =

جستجو

جدیدترین مطالب

استودیو کروماکی چیست؟

واژه استودیو و تصور دکورهای مختلف برای اکثر ما […]

استودیو کروماکی چیست؟

تجهیزات لازم برای استودیو فیلمبرداری

 یک استودیو فیلمبردای متشکل از تجهیزات مختلفی است که […]

تجهیزات لازم برای استودیو فیلمبرداری

استودیو صدا برداری

پیش از هر اقدامی لازم است به اطلاعات و […]

مشاوره تبلیغات و برندینگ

مشاوره تبلیغات و برندینگ در دنیای امروزی برندینگ چرخ […]

مشاوره تبلیغات و برندینگ

قیمت طراحی گرافیک سایت

قیمت طراحی گرافیک سایت گرافیک به عنوان یکی از […]

قیمت طراحی گرافیک سایت
ابراهیم صبوحی - مدیر برند ESpro
تولید محتوا خلاقانه شمیم مدیا در بازاریابی محتوایی اینستاگرام، ارزش افزوده زیادی برای برند ما خلق کرد.
حامد شاهمیری -استودیو سلامت/دانشگاه علوم پزشکی
بدون اغراق شمیم مدیا یک تیم حرفه ای برای ارائه خدمات با مبالغ مناسب و معقول می باشد
سپهر سخنور - مدیر تبلیغات شرکت ابراهیم
از تجربه موفقی که با تیم شمیم مدیا داشتم بسیار خوشحال و خرسندم، به امید موفقیت و رشد روزافزون

تهران - میدان شهر ری- خیایان رازی (24 متری)- پلاک 391 - ساختمان بانک اقتصاد نوین طبقه 2

021-55977001-3 info[at]shamimmedia.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آژانس تبلیغاتی شمیم مدیا می باشد.