قفل گذاری CD و DVD برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز

فهرست مطالب

قفل گذاری CD و DVD ، همه ما از CD یا DVD برای آرشیو کردن و نگهداری از اطلاعات و فایل های خود استفاده میکنیم. اگر این فایل ها عمومی باشند (مثل فیلم، موسیقی، نرم افزار) نگرانی بابت امنیت آنها نخواهیم داشت. ولی اگر حاوی اطلاعات شخصی یا شغلی مهم و محرمانه باشد، در این صورت باید فکری برای امنیت آنها کنیم. تا امکان دسترسی به محتوای آنها توسط دیگران وجود نداشته باشد.

فرض کنید اطلاعات بسیار مهم یا خصوصی را روی یک DVD رایت کرده اید. اگر قصد انتقال آن را داشته باشید و تصادفا گم شود و دست دیگران بیفتد چه میکنید؟ یا اگر خدای نکرده کسی آن را از شما سرقت کند چه عواقبی خواهد داشت؟ امیدوارم این اتفاق هرگز رخ ندهد. ولی همیشه باید مراقب بود!

در این مواقع، بهترین کار استفاده از یک نرم افزار برای ایجاد امنیت و جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز است.

قفل گذاری CD و DVD ، نرم افزار Secure Disc Creator یکی دیگر از محصولات امنیتی شرکت GiliSoft بوده و مخصوص ایجاد دیسک های امن است. توسط این نرم افزار میتوانید اطلاعات خصوصی یا مهم خود را به نحوی روی CD یا DVD رایت کنید که هیچ کس به جز خودتان نتواند به محتوای آن دسترسی داشته باشد.

GiliSoft Secure Disk Creator

اساس کار نرم افزار GiliSoft Secure Disc Creator ، رمز گذاری بر روی اطلاعات است. به این ترتیب فقط کسی که رمز عبور را بداند میتواند به اطلاعات رایت شده روی CD یا DVD دسترسی پیدا کند.

مهم ترین ویژگی های نرم افزار GiliSoft Secure Disc Creator :

– ساخت دیسک های امن (CD,DVD) برای اطلاعات خصوصی یا محرمانه

– رایت CD یا DVD توسط خود نرم افزار بدون نیاز به برنامه جانبی

– رمزگذاری روی اطلاعات همزمان با رایت آنها روی دیسک

– امکان دسترسی به محتوای رایت شده، فقط در صورت داشتن پسورد

– بدون نیاز به نصب نرم افزار برای مشاهده محتوای دیسک

– کدگذاری اطلاعات به صورت مستقل از سیستم عامل

– امکان ساخت ایمیج با فرمت ISO به صورت رمزگذاری شده

– امکان ایجاد درایو مجازی برای دسترسی به ISO های حفاظت شده

بخوانید : بررسی روش‌های طراحی سایتساخت سایه با فتوشاپ

نسخه جدید این نرم افزار، GiliSoft Secure Disc Creator 6.1 به تازگی منتشر شده و اکنون می توانید آن را به صورت رایگان از اینترنت دانلود کنید.

نکته 1: از رمزگذاری روی فایل ها و فولدرهایی که اسم فارسی دارند خودداری کنید. زیرا نرم افزار با اشکال مواجه میشود. در صورت داشتن فایل یا فولدرهایی با اسم فارسی، ابتدا اسم آنها را به انگلیسی تغییر داده و سپس رایت و رمزگذاری کنید.

نکته 2: بدون داشتن پسورد، امکان دسترسی به اطلاعات قفل گذاری شده به هیچ طریقی ممکن نخواهد بود. بنابر این پسورد خود را حتما به خاطر بسپارید.

نکته 3: قبل از رایت و رمزگذاری اطلاعات مهم، روش کار با نرم افزار را تمرین کنید تا بعدا با مشکلی مواجه نشوید.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفده =

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس